Понедельник, 15.07.2024, 04:34 | Приветствую Вас Гость

4. Виконання ходів

1. Кожен хід повинен здійснюватися тільки однією рукою.

2. При своєму ході гравець може поправити розміщення однієї чи більше фігур на їх полях, за умови, що він завчасно висловить свій намір (наприклад, сказавши «Поправляю»).

3. В інших випадках, за винятком попередження, передбаченого пунктом 2 підрозділу 4 розділу II цих Правил у відношенні до ходу повністю виконано, якщо гравець при своєму ході торкається на шаховій дошці з наміром зробити хід або взяття:

1) однієї чи більше своїх фігур - він повинен зробити хід першою фігурою, до якої доторкнувся, якщо такий хід можливий;

2) однієї чи більше фігур партнера - він повинен першою взяти фігуру, до якої доторкнувся, якщо таке взяття можливе;

3) однієї фігури кожного кольору - він повинен узяти фігуру партнера своєю фігурою, або, якщо це неможливо, зробити хід чи взяття першою фігурою, до якої він доторкнувся і якою можливо зробити хід чи взяття. Якщо неможливо виявити, чи до своєї фігури, чи до фігури партнера було перше торкання, слід вважати, що це фігура гравця, за яким черга ходу, а не його партнера.

4. Якщо гравець, при своєму ході:

1) торкається свого короля й тури, він повинен зробити рокіровку у відповідний бік, коли такий хід можливий;

2) навмисно торкається своєї тури а потім свого короля, то йому не дозволяється цим ходом робити рокіровку в цей бік, і до ситуації застосовується підпункт 1 пункту 3 підрозділу 4 розділу II цих Правил;

3) маючи намір рокірувати, торкається свого короля а потім своєї тури і рокіровка у цей бік неможлива, гравець повинен зробити інший можливий хід своїм королем, (який може включати рокіровку в інший бік). Якщо король не має можливого ходу, гравець може зробити будь-який можливий хід;

4) перетворює пішака, вибір нової фігури вважається завершеним, коли ця фігура доторкнулася до поля перетворення.

5. Якщо жодна з фігур, до якої гравець доторкнувся у відповідності до пунктів 3 та 4 підрозділу 4 розділу II цих Правил, не може зробити хід чи взяття, гравець може зробити будь-який можливий хід.

6. Акт перетворення пішака може буде виконаний різними шляхами:

1) пішак не обов’язково повинен торкнутися поля перетворення;

2) зняття пішака з шахової дошки та заміна його на нову фігуру може відбуватися в будь-якій послідовності;

3) якщо поле перетворення пішака зайняте фігурою партнера, то фігура повинна бути знята з шахової дошки.

7. Коли, як можливий хід чи як частина можливого ходу, фігуру відпущено на поле, робити хід на інше поле неможливо. Хід вважається зробленим:

1) у випадку взяття, коли взяту фігуру знято з дошки і гравець, поставивши свою фігуру на це нове поле, відпустив від неї руку;

2) у випадку рокіровки, коли гравець відпустив руку від тури на полі, яке перетнув король. Коли гравець відпустив руку від короля, хід ще не вважається зробленим, але гравець не має права зробити інший хід, окрім рокіровки у цей бік, якщо це можливо. Якщо рокіровка у цей бік неможлива, гравець повинен зробити інший можливий хід королем (що включає рокіровку у інший бік). Якщо король не має можливих ходів, гравець може зробити будь-який можливий хід;

3) у випадку перетворення пішака, коли гравець відпустив руку від нової фігури, поставленої ним на поле перетворення, а пішак був знятий з дошки.

8. Гравець позбавляється права заявити про порушення партнером пунктів  1-7 підрозділу 4 розділу II цих Правил, якщо він сам торкається фігури з наміром зробити хід своєю фігурою або з наміром взяття фігури суперника.

9. Якщо гравець фізично не в змозі виконувати ходи на шаховій дошці, то для цих цілей з дозволу судді йому може бути наданий асистент.

Мировой рейтинг
2700chess.com for more details and full list 2700chess.com for more details and full list
Форма входа
Друзья сайта
 • Федерация шахмат Украины

 • Днепропетровская областная шахматная федерация

 • Федерация шахмат Кривого Рога

 • Грузоперевозки по Кривому Рогу и Украине до 3 тонн по доступным ценам

  Реклама
  Абилит - фото и видеосъемка в Кривом Роге
  Поиск
  Календарь
  «  Июль 2024  »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Архив записей
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  free counters