Композиція, що приймає участь в українських змаганнях, має бути оформленою лише на окремому аркуші формату А5 (148 х 210 мм). Позиція має бути зображена на діаграмі (надрукованій або намальованій), чорні фігури обов’язково затемнені. Над діаграмою вказується прізвище і ім’я автора, місце публікації (якщо журнал, то його номер і номер композиції), отримана відзнака. Для оригінальних композицій вказується «Публікується вперше». Під діаграмою вказується кількість фігур сторін і завдання. Завдання має бути виражено словами або у формі звичайного скорочення і включати наступні характеристики:
наявність ілюзорної гри, якщо вона є, в завданнях на кооперативний мат;
зміни у позиції діаграми у разі композиції з близнюками;
кількість рішень, якщо їх більше, ніж одне;
варіації завдання в кооперативних жанрах (наприклад, у вигляді коду - 1.2.1.1);
наявність спроб також може бути вказано (наприклад, у вигляді «v»);
усі казкові елементи, якщо вони використовуються.
Далі (на цій же стороні аркуша) – рішення в українській нотації або символьному виді. Якщо рішення не вдається повністю привести під діаграмою, то воно продовжується на наступному окремому аркуші того ж формату. В цьому випадку на другому аркуші дублюється прізвище автора, і вказується положення королів на діаграмі. Ходи в рішенні записуються тільки послідовно, тобто хід білих, хід чорних. Рішення оформляється акуратно і чітко, не допускаючи помилкового прочитання букв. Якщо композиція пройшла комп'ютерну перевірку рекомендується вказати С+.
Вказані рекомендації оформлення композицій на паперовому носії застосовуються і до надсилання композицій електронною поштою. В цьому випадку автор повинен надати композицію в загальнодоступному для читання електронному форматі.